Investiční projekt

Rekonstrukce bytu v Orlové

2020–2021 | Prodejní cena bytu 1 mil.

Nákup bytu v dražbě. 

Při kalkulaci maximální nákupní ceny jsme opět vycházeli z toho, že byt může být v hrozném stavu a zralý na totální rekonstrukci. Jako u mnoha dražeb se i v tomto případě stalo, že nebyla možná prohlídka bytu předem. Takové situace jsou pro nás běžnou investiční praxí. Znamenají pro nás, že můžeme zakoupit byt jedině za nižší cenu, protože může být ve špatném technickém stavu.

V tomto případě se negativní scénář nenaplnil. Byt byl ve velice pěkném stavu a dokonce v něm majitelé zanechali dva roky starou zachovalou kuchyňskou linku.

Byt jsme zrekonstruovali a pronajímali, ale po čase jsme se rozhodli jej prodat, protože máme názor, že většina sídlišť je neperspektivních a Orlová k takovým místům rozhodně patří. 

Vidíme v zahraničí, že ze sídlišť se velmi snadno stanou ghetta  a zdá se, že i u nás k tomu některá sídliště spějí. Orlová je podle našeho názoru jeden z kandidátů, i když družstvo, které v oblasti spravuje domy, bojuje se situací hrdinně a snaží se udržet v domech pořádek. 

Naše investiční strategie ale odráží náš názor na sídliště a proto byty na sídlištích dlouhodobě nedržíme. Pro dlouhodobé investice nás zajímají pouze lokality, které mají velikou pravděpodobnost pozitivního rozvoje. 

Chcete investovat s námi?

Podívejte se na naši nabídku investic nebo nám rovnou napište.