Investiční projekt

Rekonstrukce a strategické zhodnocení
bytu v Praze 4

Výnos celkem 278 % za 12 let, čili 9 % ročně

  • Trvání investice 2006-2018
  • Kupní cena 1,89 mil.
  • Rekonstrukce 0,3 mil.
  • Výnos z pronájmu 1,3 mil.
  • Prodej 4,8 mil.
  • Celkem výnos 278 % za 12 let, čili 9 % ročně

Nákup bytu v družstevním vlastnictví a v ošklivém domě s vyhlídkou opravy domu a převodu do osobního vlastnictví. 

Tato investice je krásnou ukázkou toho, jaký maximální roční výnos lze získat z povedené investice do bytu v Praze. V tomto případě totiž hrálo ve prospěch investice více věcí: došlo k velkému růstu cen nemovitostí, ke zhodnocení bytu díky rekonstrukci celého domu a nakonec ke zhodnocení bytu díky převedení z družstevního na osobní vlastnictví. Pokud by se jednalo o investici do bytu, kde se tyto všechny události neudály, byl by roční výnos podstatně nižší. 

Jedná se o investici, kterou předseda představenstva realizoval před vznikem investiční společnosti Reventa. Předem si zjistil, že družstvo je fungující, není zadlužené a má v plánu v dohledné době zrekonstruovat dům, který byl v té době v původním stavu, tedy nevzhledný. To se v průběhu investice skutečně stalo. Dům prošel rekonstrukcí a následně byly byty převedeny do osobního vlastnictví. Byt také prošel kompletní rekonstrukcí a to částečně ihned po nákupu a druhá finální část byla opravena před prodejem. 

Z toho je zřejmé, že investice do našich dluhopisů a investičních směnek je z hlediska výnosu srovnatelná s tím, když si investor investuje samostatně. S námi je to ale bez starostí a přitom stejně bezpečné, protože s penězi investorů investujeme pouze do nemovitostí a minimálně 30% prostředků je našich vlastních.

Chcete investovat s námi?

Podívejte se na naši nabídku investic nebo nám rovnou napište.