Investiční projekt

Stavební řízení u pozemku na stavbu rodinných domů v Unhošti u Prahy

2020-2021   |   Prodáno za 14 mil.

Nalezli jsme v inzerci pozemek v Unhošti u Prahy, což je malé město blízko Prahy a přitom u přírody. Tím je velmi lukrativní a investičně zajímavé.

Přes pozemek vedla meliorační strouha zanesená v územním plánu. Díky tomu se zdálo, že bude problém pozemek plně využít pro stavby rodinný domů. My jsme ale postupným pátráním a dotazováním na úřady zjistili, že strouhu nebude problém přemístit ke kraji pozemku a ten se pak bude dát využít pro stavby rodinných domů.

Díky této situaci jsme byli schopni pozemek koupit s pěknou slevou a stal se investičně velmi zajímavý. 

Do tohoto projektu jsme vstoupili společně s investory. Jedná se o typ spolupráce, kdy se investor přímo podílí na projektu podílem. To přináší možnost vyššího výdělku, ale je to spojené se zvýšeným rizikem a stresem. Když se například v projektu nedaří a nějaký úřad začne házet klacky pod nohy, investor je o tom informován a může mít stres z nastalé situace. Také není předem jasné, jak dlouho bude investice trvat, protože v českém prostředí je právo velmi těžce vymahatelné a tak i když je někdy jasné, že například pozemek je stavební, ne vždy se dá stavět v jasně daném termínu.

Po určitém čase, kdy jsme projekt posunuli blíž vydání územního rozhodnutí a už bylo celkem jasné, že vše půjde dobře, jsme se s jedním z investorů dohodli na odstoupení z projektu. Tento investor projekt převzal a vyplatil ostatní investory. Ti realizovali pěkný výnos a investor, který projekt převzal bude realizovat výnos ještě další – bude budovat inženýrské sítě, stavět silnici a pravděpodobně postaví rodinné domy. Jsme rádi, že jsme pomohli k realizaci pěkného projektu a jeden investor z toho bude mít svůj hlavní projekt na několik let.

Chcete investovat s námi?

Podívejte se na naši nabídku investic nebo nám rovnou napište.