Investiční projekt

Pozemky pro levné bydlení
se zahrádkou u Prahy

2018-2020 | Prodejní cena 4,9 mil.

Tato investice začala vyhledáváním v běžné inzerci. 

Pozemek byl v inzerci za podstatně vyšší cenu, než dávalo pro investici smysl. To je pro nás běžná investiční praxe, často dojde ke slevě na rozumnou cenu až v průběhu vyjednávání. Postupným jednáním majitel slevil o zhruba padesát procent na přijatelnou cenu. 

Do karet nám také hrálo, že na první pohled se lokalita jevila v územním plánu jako nezastavitelná. Její zastavitelnost totiž byla stanovena až změnou ÚP, což nebylo vidět v hlavní územní mapě. Mezi tím ještě k tomu došlo na katastru k přečíslování pozemků, takže ani v textové změně se pozemek nejevil jako zastavitelný. Díky tomu bylo zájemců o pozemek méně.

Zatímco jiní v této lokalitě viděli zahrádkářskou kolonii, my jsme v ní viděli levné bydlení se zahrádkou pro mladé páry nebo kohokoliv, kdo chce u Prahy domek se zahrádkou, ale nemá deset nebo patnáct milionů na velký rodinný dům. 

Dle územního plánu je zde možné postavit domky o velikosti 25m2 a výšce čtyři metry. To je pohodlná garsonka s falešným patrem na spaní. K tomu zahrádka a máme krásné bydlení. 

V této lokalitě se zhruba po roce objevil dárek, který jsme nečekali. Naproti přes silnici byla postavena nová prodejna Lidl. Tím se lokalita značně zatraktivnila, protože to znamená možnost napojení na inženýrské sítě v dostupné vzdálenosti. Původně se jednalo o lokalitu bez možnosti napojení na inženýrské sítě, s jedinou možností napojit se na elektřinu, jinak nic. Museli bychom budovat studny a septiky, což je drahé a v lidech to nebudí důvěru. Nyní byla zcela reálná možnost napojení na vodu a kanalizaci.

Tuto investici jsme se nakonec rozhodli ukončit předčasně a prodali ji jiné developerské firmě ve fázi zahájeného územního řízení. To je další běžný způsob zhodnocení investice: zajištění přípravných prací na projektu.

Chcete investovat s námi?

Podívejte se na naši nabídku investic nebo nám rovnou napište.